Návštěva Yorku a cesta zpět

13. dubna 2009

 

 click! Z Malhamu jsme se ráno co nejdříve přesunuli do Yorku.

V Yorku mě přepadly vzpomínky. Vzpomínal jsem jsem na jeho návštěvu přesně před dvěma lety. Jak se asi teď daří Rozanne? Co dělají Pablo s Chosém? Tak na mě dolehly vzpomínky, že jsem ani nefotil. Raději jsem se soustředil na roli průvodce, protože já jediný z naší skupiny jsem v Yorku už byl.

Navíc nás docela tlačil čas, protože jsme přijeli po desáté a před čtvrtou jsme museli odjet. Za tu dobu jsme museli stihnout rychlou prohlídku Minsteru, křivolakých uliček v historickém centru, procházku po hradbách a návštěvu vlakového muzea.

Cesta zpět do Londýna naštěstí probíhala podstatně klidněji než čtvrteční psycho na kolečnách. Silnice byly relativně volné a až na jedno zabloudění v Londýně byla cesta normální. Po vrácení auta jsme se ještě museli na stanici poprat s výlukou metra (normální cesta, vždyť to říkám) a rozloučit se s Bobem a Zdenou. K Vojtasíkům jsme dorazili už za tmy krátce před jedenáctou.

Úterní cesta letadlem zpět do Prahy byla sice otravná jako vždycky, ale proběhla naštěstí naprosto hladce.

A ve středu zvesela do práce...


 York Minster.  V uličkách starého Yorku #1.  V uličkách starého Yorku #2.  V uličkách starého Yorku #3.  Na hradbách #1 - narcisy.  Na hradbách #2 - Mister z trochu jiného úhlu.  Na hradbách #3 - Naďa.  Na hradbách #4 - oběd.  Na hradbách #5 - oběd.  Na hradbách #6 - opět Mister.  Řeka Ouse.  Ve vlakovém muzeu #1 - jedna z nejstarších parních lokomotiv.  Ve vlakovém muzeu #2 - parní lokomotiva.  Ve vlakovém muzeu #3 - pod lokomotivu.  Ve vlakovém muzeu #4 - pod lokomotivou.  Ve vlakovém muzeu #5 - model nádražíčka.  Ve vlakovém muzeu #6 - depo.  Ve vlakovém muzeu #7 - kus hlavní haly.