Setkání bývalých londýňanů v Plzni

20. prosince 2008

 

Poslední předvánoční víkend jsme se s Naďou v Plzni zúčastnili posezení kamarádů, kteří se seznámili v Londýně.

 click! Přestože posezení bylo naplánované až na večer, vyjeli jsme z Jílovýho už ve 1300 (teda chtěli jsme vyjet už v poledne, ale Naďa se nestihla nalíčit, tak nám ujel bus). Vyjeli jsme tak brzy ze dvou důvodů. Za prvé dostat se bez auta z Jílovýho kamkoliv hrozně dlouho trvá. Za druhé proto, že jsem v Plzni ještě nikdy předtím nebyl a Naďa mi chtěla přestavit město, ve kterém pár let studovala. A musím říct, že město na mě zapůsobilo příjemně - nově opraveným nádražím počínaje, vánočními trhy konče. Všechno zajímavé jsme prochodili, dokonce jsme i vyšplhali na věž kostela sv. Bartoloměje stojícího na centrálním náměstí. Pak jsme asi hodinu strávili na vánočních trzích, kde jsme koupili pár svařáků a vánočních drobností a vydali se na místo setkání, protože jsme už začínali citelně mrznout.

Posezení se konalo ve (v Plzni) známé hospodě Sladovna, která je velmi příjemně zařízena ve staročeském duchu. Bohužel se nás sešlo jen šest. Další pozvaní buď byli buď stále ještě v Londýně, nebo na cestě do Česka. Kecali jsme o takových věcech, o kterých se baví lidé, kteří se rok neviděli. Kdo kde bydlí a pracuje, kdo je zrovna těhotný/á (zdravím Káju a Páju, kteří jsou v pátém měsíci) a drbali jsme společné známé.

V noci jsme se s Naďou přesunuli k Lence domů, kde jsme koukali na Novu a měli k ní opilé komentáře lidí, kteří vidí televizi po měsíci (doma ten krám nemáme). Nakonec jsme se uvelebili v Lenčině posteli, za což jí velmi děkuji. Ona bohužel musela spát na zemi. Ráno jsme po výborné snídani odjeli směr Věšín, kde jsme pekli a zdobili cukroví a psychicky se chystali na vánoce.


 Na věži plzeňského kostela sv. Bartoloměje. V pozadí synagoga a Škodovka.  Pohled z věže - vánoční trhy.  Pohled z věže - pivovar.  Pohled z věže - radnice.  Ve věži. Naďa by já.  Ve věži. Já by Naďa.  Na náměstí - typické české vánoční trhy.  Rozostřená fotka po druhém kalíšku svařáku.  Ruch na trzích.  Sedíme ve Sladovně. Naďa a Jirka...  ... Pája a Lenka...  ... Kája a Pája...  ... a já ...  ... s Naďou.  Fotografka Lenka #1.  Fotografka Lenka #2.  Prohlížení fotek.  Skupinová fotka před koncem večera.