Bermondsey Carnival

7. července

 

 click! Bermondsey Carnival byl letos posledním z karnevalů, kteráho se účastnila naše skupina afro-kubánských tanců. Narozdíl od předchozího Kubánského karnevalu, který se celý odehrával v Southwark Parku a my jsme byli jediná taneční skupina, byl tento karneval odlišný. Byli jsme jednou z asi deseti různých skupin, které tvořily karnevalové procesí. To šlo asi hodinu ulicemi Londýnské čtvrti Bermondsey, než dorazilo opět do Southwark Parku, ve kterém skončilo.

Procesí vyráželo na pochod v poledne. Měli jsme proto domluvený společný sraz na půl desátou. Ten jsem jaxi vůbec nestihl, protože jsem do devíti vyspával opici, kterou jsem si uhnal při zahajovacím ceremoniálu Tour de France, kam jsme se celá firma šli podívat. Na místo jsem dorazil po jedenácté a po snídani jsem se dal kolem půl dvanácté jakž takž dokupy. Naštěstí není moje postava náročná na oblékání/líčení, takže jsem byl do deseti minut nachystaný. Byl už nejvyšší čas, protože jsme museli do pár minut odejít a nervozita se začínala stupňovat.

 click! Narozdíl od minula s náma nešla kubánská kapela, ale měli jsme k dispozici pouze reprodukovanou z pojízdného soundsystému, který za náma táhl velký (otec) a tlačil malý (syn) Miles. Pořadatelé byli taky pěkně nervózní, protože jsme svoji hudbu donesenou na MP3 playeru zapojili teprve asi deset minut před startem celého akce.
[Ukázka: Añoranza por la conga.mp3 - Jeden ze songů, na které jsme tančili. Ten nejpopulárnější, který se mi neoposlouchal ani po čtyřicátém přehrání - trénovali jsme na něj při zkouškách.]

Procesí šlo asi hodinu ulicemi čtvrti Bedmonsey. Nebyla to žádná obří akce, jako je Notting Hill karneval, před kterým musí obchodníci a residenti zabednit okna a výlohy.  click! Prostě pohodový lokální karneval. Při příchodu do parku už tanečníky pěkně bolely nohy. Je to pěkná dřina tančit hodinu na asfaltu. Guillermo, náš učitel, vyprávěl, jak nemohl po trojhodinovém vedení skupiny při loňském Notting Hillu měsíc pořádně tančit, protože mu málem odešly kolena.

Po rozpuštění procesí v Southwark Parku jsme pár minut odpočívali. Byli jsme unavení, ale maximálně spokojení. Pak jsme se vydali zpět do místa, odkud náše procesí vyšlo, protože jsme museli složit kostýmy, odlíčit se a obléct se do civilních hardů. Tam jsme se rozdělili na dvě skupiny - první se vrátila domů, druhá, ve které jsem byl i já, se vrátila do Southwark Parku, kde po celý den probíhala nějaká místní kulturní akce. Nepovedlo se mi zjistit jaká, ale ono to je stejně úplně jedno. Hlavně, že tam hrála hudba a točili tam pivo. Do parku jsem přišel s Anissou a spol. a hned po pár minutách jsme se setkali s Rose & Rose, které šly do parku jinou cestou. Zůstali jsme spolu v přátelském klábosení o významných i nevýznamných věcech a pití piva a rumu s limonádou až do večera.

Byla to hodně povedená akce.


 Rose si upravuje líčení  Kreslení na tvář  Rose si upravuje líčení  Vodní víla  Rovnáme se v průvodu #1  Rovnáme se v průvodu #2 - rostlinné děti  Rovnáme se v průvodu #3 - rostlinné děti  Rovnáme se v průvodu #4 - zvířecí děti  Nácvik kroků #1- zepředu: Guillermo, Sabina, Rose  Nácvik kroků #2 - Sabina  Nácvik kroků #3 - Andrea + její děti  Nácvik kroků #4  Kameraman + zvukař  Jackie (král Chango)  Nácvik kroků #5 - Guillermo + Sabina  Nácvik kroků #6 - Rose  Nácvik kroků #6 - Blanca  A už jdeme...  Andrea. Starala se o dětskou sekci.  Některé slečny dodaly karnevalu opravdu šmrnc...  Jackie  Elsa  Přidávali se k nám i domorodci.  Končili jsme v Southwark parku.  Jdeme parkem...  Tenhle už toho má plné kecky (do slova a do písmene).  Závěrečný had #1  Závěrečný had #2  Závěrečný had #3  Závěrečný had #4  Závěrečný had #5  Závěrečný had #6  Závěrečný had #7  Závěrečný had #8  Závěrečný had #9  Závěrečný had #10  Závěrečný had #11  Závěrečný had #12  Závěrečný had #13  Linda.  Procesí skončilo #1 - Anissa. V pozadí drak z jiné skupiny.  Procesí skončilo #2 - Sabina.  Procesí skončilo #3 - Jackie + Rose.  Procesí skončilo #4 - další skupina.  Procesí skončilo #5 - pojízdné soundsystémy - 2x autobaterie, 1x MP3 player, 1x zesilovač, 1x reproduktor v ulitě, 3x kolečka, 1x tahač (ten Francouz na obrázku).  Procesí skončilo #6 - úmorná cesta domů.  Procesí skončilo #7 - úmorná cesta domů.  Procesí skončilo #8 - úmorná cesta domů.  Zpět v šatně, po jídle. Malý Miles s Changovou korunou.  O sedm hodin, osm piv a flašku rumu později... Taneční variace dua Rose & Rose.  Taneční variace dua Rose & Rose.  Taneční variace dua Rose & Rose.  Taneční variace dua Rose & Rose.  Taneční variace dua Rose & Rose.  Taneční variace dua Rose & Rose.  Taneční variace dua Rose & Rose.  Taneční variace dua Rose & Rose.  Taneční variace dua Rose & Rose.  Taneční variace dua Rose & Rose.  Taneční variace dua Rose & Rose.  Taneční variace dua Rose & Rose.  Taneční variace dua Rose & Rose.  Už to balíme, je večer...  Už to balíme, je večer...  Už to balíme, je večer...  Byl to dobrý den.